Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / KING - czasopismo
Sobota - 28 maja 2022 Augustyna, Ingi, Jaromira      "Miłość nie potępia - miłośc oczyszcza i dźwiga". Henryk Ibsen - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2016-2017 GIM
- 2017-2018
- 2018_2019
- 2019-2020
- wyszukiwarka
Internetowe wersje KINGa 206-2017
Internetowe wersje KINGa 2015-2016
Internetowe wesje KINGA 2014-2015
Internetowe wersje KINGa 2013 - 2014
Warsztaty dziennikarskie z TV-NS
KING z Juniormedia
Tytul strony
1 miejsce w konkursie Sąeczanina
KING - czasopismo gimnazjalne
Dzięki Fundacji Sądeckiej gazetka KING trafiła do wszystkich uczniów Gimnazjum im. bł. O. St. Papczyńskiego

Dwieście egzemplarzy „KING-a” – gazetki szkolnej Gimnazjum im. o. Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu to nagroda dla laureata pierwszego miejsca w Konkursie Gazetek Szkolnych, który zorganizował portal Sadeczanin.info. Odebrała ją 11 października Moniki Weremczuk, opiekunka zespołu redakcyjnego.
Dla zwycięskiego zespołu redakcyjnego Fundacja Sądecka ufundowała roczny druk gazetki. Trafiła on do uczniów i nauczycieli gimnazjum. W numerze uczniowie przeczytają nie tylko o ciekawych wydarzeniach z życia szkoły.
Regulamin konkursu wyraźnie wskazywał, aby artykuły dotyczyły także tego, co dzieje się
w społeczności lokalnej. Tak się stało. Wyszliśmy poza mury szkoły, pokazujemy i będziemy pokazywać parafię, gminę, lokalną tradycję i kulturę
– mówi Monika Weremczuk.
Redakcję KING-a obecnie tworzy 12 osób. Ich artykuły będzie można przeczytać nie tylko
w gazetce, ale także na portalu Sadeczanin.info w dziale „Sądeczanin Młodych”. Historia gazetki sięga 1999 roku, kiedy w wyniku reformy edukacji utworzono gimnazja. Uczniowie w trakcie konkursu wyłonili wtedy tytuł pisemka „KING”, czyli Konkretna I Niezawodna Gazeta.

Dla nas to świetna sprawa. Do tej pory musieliśmy sprzedawać gazetkę w cenie 2zł za egzemplarz, a i tak nie pokrywało to wszystkich kosztów. Musieliśmy więc także korzystać z dotacji Rady Rodziców. Dzięki wygranej w konkursie gazetka będzie rozprowadzana za darmo – dodała opiekunka zespołu redakcyjnego.


© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP