Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2019-2020 / ANDRZEJKOWE WRÓŻBY
Sobota - 28 maja 2022 Augustyna, Ingi, Jaromira      "Miłość nie potępia - miłośc oczyszcza i dźwiga". Henryk Ibsen - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2016-2017 GIM
- 2017-2018
- 2018_2019
- 2019-2020
- wyszukiwarka

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY


We wtorkowy wieczór - 26 listopada 2019 r. Samorząd Uczniowski  wraz z opiekunami: Janur, p. M. Kunicką i p. M. Owsiak zaprosił dzieci i młodzież z klas IV – VIII do wspólnej zabawy andrzejkowej. Podczas magicznego wieczoru nie zabrakło wróżb i zabaw. W sali wróżb, żeby tradycji stało się zadość, czekały stanowiska, gdzie można było wywróżyć swą przyszłość. Wróżby polegały np. na przebijaniu szpilką papierowego serca z napisanymi imionami, rzucanie kośćmi do gry i odczytywanie symbolicznego znaczenie cyfr, losowaniu kolorowych karteczek z różnymi znaczeniami. Nie zabrakło również  energetyzujących rytmów podrywających do tańca. Humor uczestników zabawy był doskonały. Nie zabrakło spontanicznych salw śmiechu, burzy oklasków oraz gorących przebojów mimo listopadowej aury.
Samorząd Uczniowski zaprosił również zebranych do uczestnictwa w rozmaitych konkursach. Prowadzącymi gry i zabawy były: przewodniczący Oskar Stachoń z kl. VIII b oraz Magdalena Jurczak również z klasy VIII b. Pierwsza zabawa polegała na zajmowaniu krzesełek, gdy grająca muzyka cichnie. W tej konkurencji wystąpiła drużyna dziewcząt oraz chłopców). Druga zabawa to konkurs na najlepiej tańczącą parę. Trzeci konkurs polegał na tańcu na gazecie, czyli jednym słowem- jak tu zrobić, żeby świetnie zatańczyć na skrawku kartek. W tym zmaganiu los uśmiechnął się do tańczącej z wielką gracją i sprytem :-)Pauliny Horowskiej. Wszyscy, którzy brali udział w konkursach zostali obdarowani słodkimi upominkami. Ten wieczór był naprawdę zaczarowany. Rada Samorządu Uczniowskiego o to zadbała :-)

 

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP