Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2018_2019 / „jak nie czytam… jak czytam”
Sobota - 28 maja 2022 Augustyna, Ingi, Jaromira      "Miłość nie potępia - miłośc oczyszcza i dźwiga". Henryk Ibsen - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2016-2017 GIM
- 2017-2018
- 2018_2019
- 2019-2020
- wyszukiwarka

Na boisku sportowym przed szkołą w Podegrodziu przed południem każdy mógł być uczestnikiem tego wydarzenia. Najliczniej przybyli uczniowie naszej szkoły, oraz rodzice, pracownicy obsługi i nauczyciele, co ucieszyło organizatorów. Akcja zorganizowana w formie pikniku promowała czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Każdy przyszedł z kocykiem, leżakiem, lub materacem  oraz własną książką, którą przez kilkadziesiąt minut w spokoju czytał. Jak się okazuje, ciche czytanie w dużym gronie było wydarzeniem inspirującym młodzież do uważniejszego zagłębienia się w lekturę, dla ich młodszych kolegów okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń na temat czytanych książek.
To czytelnicze wydarzenie odbyło się w naszej szkole po raz pierwszy, ale myślę, że nie ostatni. Przebiegało pod nieco prowokującym tytułem „jak nie czytam… jak czytam”.
W ubiegłym roku w całym kraju w akcji wzięło udział 406 tysięcy 825 osób.

Bibliotekarz Joanna Turek

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP