Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2018_2019 / Kl. 4a i 5a w Bibliotece Gminnej
Sobota - 28 maja 2022 Augustyna, Ingi, Jaromira      "Miłość nie potępia - miłośc oczyszcza i dźwiga". Henryk Ibsen - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2016-2017 GIM
- 2017-2018
- 2018_2019
- 2019-2020
- wyszukiwarka

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE GMINNEJ W PODEGRODZIU

Rozwijanie przez pomaganie
W ramach cyklu lekcji bibliotecznych prowadzonych przez Bibliotekę Gminną w Podegrodziu klasa 5a wraz z wychowawcą Beatą Zagórowską wzięła udział w spotkaniu pt. „Rozwijanie przez pomaganie”. Uczniowie zapoznali się z postaciami Ireny Sendlerowej oraz Janusza Korczaka, jako sztandarowymi bohaterami akcji pomagania innym. W trakcie burzy mózgów zgromadzili liczne przykłady sposobów rozwijanie swojej wiedzy i osobowości. Przedstawili przykłady zawodów, które warto wybrać w przyszłości, aby służyć społeczeństwu, a jednocześnie realizować siebie. Na koniec pani bibliotekarka zaproponowała im zabawę z kłębkiem włóczki, która w obrazowy sposób pokazała, jak mocne są więzy międzyludzkie i jak bardzo jesteśmy od siebie zależni.

4a w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu
Pod koniec stycznia 2019r. Biblioteka Gminna w Podegrodziu zaprosiła uczniów Szkoły Podstawowej w Podegrodziu na cykl lekcji bibliotecznych.
14 lutego 2019r. na pierwszej z nich była klasa 4a. Po przywitaniu się z panią bibliotekarka uczniowie zapoznali się z rozmieszczeniem poszczególnych elementów i działów biblioteki. Następnie nauczyli się korzystać z bibliotecznego katalogu. Na koniec wzięli udział w ćwiczeniach związanych z budową książki, bowiem temat lekcji bibliotecznej właśnie tego dotyczył. Uczniowie mogli popisać się znajomością nazewnictwa związanego z elementami składowymi książki: okładka, kapitałka, wyklejka, strona przedtytułowa, strona tytułowa, obwoluta, okładka, grzbiet, trzon książki. 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP