Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2018_2019 / SZKOŁA W PODEGRODZIU TAŃCZY DLA ANDRZEJA
Sobota - 28 maja 2022 Augustyna, Ingi, Jaromira      "Miłość nie potępia - miłośc oczyszcza i dźwiga". Henryk Ibsen - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2016-2017 GIM
- 2017-2018
- 2018_2019
- 2019-2020
- wyszukiwarka

SZKOŁA W PODEGRODZIU TAŃCZY DLA ANDRZEJA

 Uczniowie SP w Podegrodziu udowodnili, że nie są obojętni na potrzeby innych. Tak było też tym razem. We wtorek 20 października br. uczennice klasy IIIc gimnazjum (Maja Obrzud, Edyta Duda, Barbara Pasoń, Aleksandra Gomółka, Aleksandra Migacz, Laura Gomółka i Katarzyna Wojnarowska) połączyły przyjemne z pożytecznym i zorganizowały dyskotekę charytatywną,aby z pozyskanych funduszy wesprzeć 19 - letniego Andrzeja Szufryna, który uległ bardzo poważnemu wypadkowi samochodowemu w Łęce w sierpniu tego roku. Młodego mężczyznę czeka wielomiesięczna, a nawet wieloletnia rehabilitacja, która pozwoli mu wrócić do normalnego życia.
Na imprezę przyszło 105 uczniów z klas VI - VIII SP i III gimnazjum (bilet wstępu – 5 zł.). Wszyscy bawili się wyśmienicie, o co zadbała także pani Małgorzata Liber - nauczycielka muzyki, prowadząc liczne tańce integracyjne. Był także „stolik słodkości”, gdzie za symboliczną kwotę można było nabyć ciasta własnoręcznie pieczone przez uczniów.
Nad całością czuwali opiekunowie  szkolnego koła PCK: Joanna Janik, Joanna Kowalska i Teresa Kula.
Dyskoteka zakończyła się, a uczniowie byli pełni pozytywnych wrażeń i dobrych emocji, ponieważ taka zabawa „smakuje” inaczej, piękniej, gdyż nawet bawiąc się i tańcząc, spotykając się z przyjaciółmi też można pomagać.
 Zebrana kwota w wysokości 1170,30 zł zostanie przeznaczona na leczenie i dalszą rehabilitację Andrzeja.
 Pieniążki te uczniowie naszej szkoły przekażą 7 grudnia w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, podczas  turnieju tenisa stołowego, który będzie rozgrywany w ramach cyklu imprez „SPORT PRZECIW PRZEMOCY”.

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP