Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2018_2019 / Małe Podegrodzie na Marszu Różowej Wstążki
Sobota - 28 maja 2022 Augustyna, Ingi, Jaromira      "Miłość nie potępia - miłośc oczyszcza i dźwiga". Henryk Ibsen - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2016-2017 GIM
- 2017-2018
- 2018_2019
- 2019-2020
- wyszukiwarka

„Małe Podegrodzie” na Marszu Różowej Wstążki

We wtorek 2 października ulicami Nowego Sącza przeszedł barwny IX już Marsz Różowej Wstążki.
Marsz organizują rokrocznie: Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna, Stowarzyszenie Sądeckie Forum Kobiet oraz Nowosądeckie Stowarzyszenie Amazonek im. Heleny Włodarczyk.
Celem akcji, w których wykorzystuje się różową wstążkę, jest propagowanie wśród kobiet świadomości raka piersi, zdrowego stylu życia i zachęcanie do systematycznej samokontroli i badań.
W tym roku, do uświetnienia marszu swoim występem został zaproszony Zespół Regionalny „Małe Podegrodzie”. Jest to efekt współpracy Pani Małgorzaty Liber ze Stowarzyszeniem Europa Donna.Przed sądeckim Ratuszem czekali zatem na uczestniczki marszu Mali Podegrodzianie, którzy wesołym śpiewem i ochoczym tańcem rozweselali ten pochmurny nieco dzień.Uczestniczki marszu włączyły się spontanicznie do wspólnego śpiewu „Podegrodzkiej wioska” i „W Podegrodziu na środku wsi” co mile zaskoczyło występujące dzieci. Zebrana publiczność, w rytm radosnych i energicznych dźwięków Ciętej Polki, gromkimi brawami nagrodziła występ artystyczny Podegrodzkich młodych śpiewaków i tancerzy.

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP