Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2017-2018 / ZIEMIA SĄDECKA – od przeszłości do współczesności
Sobota - 28 maja 2022 Augustyna, Ingi, Jaromira      "Miłość nie potępia - miłośc oczyszcza i dźwiga". Henryk Ibsen - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2016-2017 GIM
- 2017-2018
- 2018_2019
- 2019-2020
- wyszukiwarka

"ZIEMIA SĄDECKA – od przeszłości do współczesności"

W dniu 25 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 21  w Nowym Sączu odbył się II etap powiatowego konkursu wiedzy historycznej pn. „ZIEMIA SĄDECKA – od przeszłości do współczesności”. Wzięło w nim udział około 50 uczniów. Rozwiązywali oni  test składający się z ponad trzydziestu zadań sprawdzających wiedzę o Sądecczyźnie. Dla wielu uczestników pytania okazały się trudne. Tym bardziej cieszy wynik naszych uczniów – Katarzyny Szabli z IIa i Mateusza Żelazko z VIIc. Do konkursu przygotowywali się pod kierunkiem nauczycielki historii Teresy Kulak.
Aby wystąpić podczas finału tego konkursu muszą oni przygotować film lub prezentację, dotyczącą wybranego wydarzenia pt.  "Nowy Sącz - wczoraj i dziś".


W roku szkolnym 2017/18 organizatorami tego konkursu są Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Szkoła Podstawowa nr 21 w Nowym Sączu, I Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Nowym Sączu, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Nowym Sączu, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Polskie Towarzystwo Historyczne - oddział w Nowym Sączu, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Stowarzyszenie „DLA MIASTA” w Nowym Sączu, Urząd Miasta Nowego Sącza, Związek Sądeczan.

Naszym uczniom życzymy powodzenia!

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP