Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2017-2018 / Szkolna Giełda Edukacyjna 2018
Sobota - 28 maja 2022 Augustyna, Ingi, Jaromira      "Miłość nie potępia - miłośc oczyszcza i dźwiga". Henryk Ibsen - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2016-2017 GIM
- 2017-2018
- 2018_2019
- 2019-2020
- wyszukiwarka

Szkolna Giełda Edukacyjna 2018

 Już po raz czwarty w Szkole Podstawowej w Podegrodziu odbyła się Szkolna Giełda Edukacyjna, podczas której swoje stoiska prezentowało 15 szkół ponadgimnazjalnych z Nowego Sącza, Starego Sącza, Marcinkowic i Chełmca.
Jak podkreślała organizator giełdy pani Anita Karpierz – szkolny pedagog i doradca zawodowy - celem tego spotkania było zapoznanie uczniów z bogatą ofertą kształcenia szkół ponadgimnazjalnych oraz przygotowanie do świadomego i trafnego wyboru szkoły. Szkoły z roku na rok wychodzą naprzeciw zainteresowaniom i potrzebom uczniów, ponieważ rozszerzana jest nie tylko oferta edukacyjna, ale również przygotowywane są liczne projekty, kursy i staże dla młodzieży.
W imieniu Dyrektora Szkoły wszystkich przybyłych powitała pani Monika Weremczuk. Następnie zebrani obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez zespół regionalny Małe Podgrodzie i zespół muzyczny Eksperyment.
Nasi uczniowie mieli doskonałą okazję, aby uzyskać dodatkowe informacje o interesujących ich szkołach, kierunkach kształcenia, pozbierać ulotki i osobiście porozmawiać z nauczycielami i uczniami tych szkół.
W trakcie giełdy prezentowała się Reprezentacja Województwa Małopolskiego w Musztrze z Zespołu Szkół Nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu. Reprezentacja pięciokrotnie zdobyła tytuł mistrza województwa małopolskiego.
Młodzież odwiedzająca Szkolną Giełdę Edukacyjną miała możliwość skorzystania z indywidualnego wsparcia w zakresie wyboru odpowiedniego kierunku kształcenia oraz określenia umiejętności i predyspozycji zawodowych. Informacji w tym zakresie udzielała pani Katarzyna Klag - doradca zawodowy oraz specjalista do spraw rozwoju zawodowego w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Nowym Sączu.
- Taka giełda to dobra okazja dla trzecioklasistów, żeby rozważyć wszystkie możliwości i już wkrótce podjąć decyzję, co dalej - podsumowała to wydarzenie jedna z wychowawczyń.

 

 

 

 

 


 

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP