Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2017-2018 / Jak Cię widzą, tak Cię piszą!
Sobota - 28 maja 2022 Augustyna, Ingi, Jaromira      "Miłość nie potępia - miłośc oczyszcza i dźwiga". Henryk Ibsen - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2016-2017 GIM
- 2017-2018
- 2018_2019
- 2019-2020
- wyszukiwarka

Jak Cię widzą, tak Cię piszą!


Co oznaczają ręce w kieszeni, a co ułożone wzdłuż tułowia  lub skrzyżowane? Jak przekonać do siebie przyszłego pracodawcę? Co zrobić, by zdobyć popularność? Na te i inne pytania odpowiedź otrzymali nasi uczniowie – dziennikarze szkolnej gazetki KING oraz inni chętni, którzy 24 kwietnia br. brali udział w interaktywnym widowisku telewizyjnym, podczas którego poznawali techniki kreowania własnego wizerunku. 
Kreowanie wizerunku jest dziś powszechnie obecne. Każdy z nas docenia wagę przekazywanych treści, wyglądu, atrakcyjność przekazu i sposób jego prezentacji. Talk show „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”, był doskonałą okazją, by pozyskać niezbędne wiadomości na temat dobrego zaprezentowania się. Poznaliśmy również triki na zdobycie międzynarodowej sławy czy sposoby na zaistnienie w mass mediach. Poza tym dowiedzieliśmy się, jak działają współczesne media, zobaczyliśmy kulisy produkcji telewizyjnych. Jak się okazało….każdy z nas ma szansę zostać sławnym!!!
Organizatorami talk show był TEATR SHOW z Poznania. Celem widowiska było uświadomienie młodym ludziom – uczniom gimnazjów oraz szkół średnich roli języka, gestów, sposobu ubierania się, a nawet używanych pseudonimów w kreowaniu naszego wizerunku. Prowadzący w tym celu zapraszali na scenę uczniów - reprezentantów poszczególnych szkół, którzy otrzymali różnokolorowe "bilety szczęścia", będące przepustką do występów na scenie. Na niej „szczęściarze” musieli zmierzyć się z niełatwymi wcale zadaniami. I właśnie największą atrakcją zajęć była możliwość wystąpienia na scenie i sprawdzenia swoich umiejętności zachowania się przed kamerami w praktyce. Niektórych trochę paraliżowała trema, ale niektórzy okazali się urodzonymi artystami, którym ani kamery, ani duża scena, ani liczna widownia nie jest straszna. To była bardzo ciekawa lekcja medialna!!! Przedstawicielami naszej grupy byli Joanna Olchawa i Darek Bodziony, którzy otrzymali zadania stworzenia własnej wizytówki i zaprezentowania się przed przyszłym pracodawcą. Zmontowany materiał z ich udziałem zostanie niebawem przesłany do szkoły i opublikowany na naszej stronie. Na przemian z występami uczniów oglądano krótkie filmiki znanych twórców youtuberowych, takich jak Krzysztof Gonciarz, Sylwester Wardęga czy Łukasz Jakóbiak, którzy dawali rady, jak zdobyć popularność.
- Wyjazd z pewnością był bardzo owocny. Zachęcił uczniów do podejmowania wyzwań, stawiania sobie celów i ich realizacji. Ponadto uczniowie zyskali cenną wiedzę przydatną w kontaktach interpersonalnych - zrecenzowały show nauczycielki, które towarzyszyły uczniom – Monika Weremczuk i Małgorzata Janur.

 

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP