Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2017-2018 / Finał konkursu TANDEM
Sobota - 28 maja 2022 Augustyna, Ingi, Jaromira      "Miłość nie potępia - miłośc oczyszcza i dźwiga". Henryk Ibsen - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2016-2017 GIM
- 2017-2018
- 2018_2019
- 2019-2020
- wyszukiwarka

Nasze dziewczyny w finale konkursu TANDEM

Podobnie jak w roku ubiegłym nasze gimnazjum wzięło udział w konkursie językowym TANDEM, organizowanym przez Małopolskie Towarzystwo Oświatowe i  Centrum Językowe EXPERT w Nowym Sączu.
Jest to konkurs, w którym trzeba się wykazać znajomością dwóch języków obcych – obowiązkowo języka angielskiego oraz niemieckiego lub francuskiego. Konkurs organizowany jest dla uczniów gimnazjów Nowego Sącza oraz  powiatów; nowosądeckiego, nowotarskiego, limanowskiego, gorlickiego, myślenickiego  i jest objęty patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty .
W pierwszym etapie, który odbył się 07 marca wzięło udział ponad 470 uczniów, w tym 6 osób z naszej szkoły. Był to test pisemny, który  składał się z różnego rodzaju pytań zamkniętych i obejmował znajomość gramatyki, słownictwa oraz rozumienie tekstu pisanego. Po eliminacjach wstępnych do etapu drugiego zakwalifikowały się Emilia Bochniarz z klasy III d oraz Zuzanna Garncarczyk z klasy III c.
Drugi etap, do którego przystąpiło już tylko 75 uczniów w kategorii język angielski z językiem niemieckim odbył się w dniu 7 kwietnia w Zespole Szkół Społecznych SPLOT w Nowym Sączu. Do ścisłego finału czyli etapu ustnego zakwalifikowano już tylko 37 uczniów. Wśród nich nasze uczennice Emilię Bochniarz i Zuzannę Garncarczyk .                                                                                
Serdecznie gratulujemy i życzymy połamania języka na etapie ustnym.

 

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP