Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2017-2018 / Wikarówka- czy mnie jeszcze pamiętasz
Niedziela - 22 maja 2022 Emila, Heleny, Romy      "Największą satysfakcją w życiu jest świadomość, że się nikogo nie skrzywdziło". Anyfanes - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2016-2017 GIM
- 2017-2018
- 2018_2019
- 2019-2020
- wyszukiwarka

„Wikariówka” – czy to jeszcze pamiętasz?

W sobotę 3 lutego 2018 roku, na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Podegrodziu odbył się Towarzyski Turniej Tenisa Stołowego 40 + pod hasłem: „Wikariówka” – czy to jeszcze pamiętasz?
Punktualnie o godzinie 10.00 Dyrektor Szkoły pani Krystyna Dąbrowska powitała zebranych licznie sympatyków tenisa stołowego oraz zacnych gości w osobach księży Józefa Grabca i Stanisława Porębskiego.
Sponsor Turnieju Jacek Pietruszka powitał kolegów z przed lat, oraz poprosił o uczczenie chwilą ciszy pamięci przedwcześnie zmarłego śp. Jana Porębskiego pasjonata tej dyscypliny sportu.
Gościem honorowym był ks. Józef Grabiec, który jak się okazało zakupił stół do tenisa znajdujący się niegdyś na „Wikariówce”. Kształtowały się tam talenty sportowe ówczesnej młodzieży czyli obecnie 40, 50 – latków. Ks. Józef Grabiec był podegrodzkim wikarym na początku lat 70 ubiegłego wieku. Mimo wielu wyjątkowych zalet i działań pozostał w pamięci grzecznych dzieci również za obdarowywanie cukierkami, których dostępność była wtedy bardzo utrudniona. Ks. Grabiec przemówił do zebranych słowami wiersza opisującego piękno wiosny w życiu człowieka. Zachęcał młodzież do aktywnego spędzania czasu wolnego chociażby przez grę w tenisa stołowego. Również ks. Stanisław Porębski, wychowanek ks. Grabca, zachwalał tę dyscyplinę sportu, którą uprawia do dzisiaj.
Następnie pani dyr. Krystyna Dąbrowska wręczyła symboliczne podziękowanie w formie statuetki i dyplomu ks. Józefowi Grabcowi za uświetnienie swoja obecnością Turnieju. 
Małgorzata Liber odczytała zebranym cele turnieju, którymi były:
- spotkanie po latach bywalców przykościelnej „Wikariówki” gdzie rozwijały się talenty sportowe i nie tylko,
- towarzyskie rozgrywki miedzy pasjonatami tenisa stołowego,
- oraz propagowanie tej dyscypliny sportu wśród dzieci i młodzieży a następnie ogłosiła rozpoczęcie Turnieju.
Do rywalizacji stanęły 2 panie i 24 panów, którzy na oczach swoich dzieci oraz zebranej publiczności toczyli pojedynki tenisowe. Komisja sędziowska w składzie: Marek Fiut, Joanna Janik i Tomasz Kożuch czuwała nad właściwym przebiegiem gry. Przy stołach sędziowali uczniowie naszej szkoły. Wszystkim dopisywały humory ale również pozytywne  emocje związane z chęcią zwycięstwa niekoniecznie z przeciwnikiem co czasem z samym sobą. Gra toczyła się na poziomie, który z meczu na mecz wzrastał.
Wyniki rozgrywek przedstawiają się następująco:
- Honorowe I miejsce zdobył ks. Stanisław Porębski, który ze względy na ograniczenia czasowe związane z pełnionymi obowiązkami mógł rozegrać tylko dwa pojedynki, jak się okazało zwycięskie. Gratulujemy.
Wśród pań:
- I miejsce Bożena Ciągło,
- II miejsce Ewa Zaremba. Gratulujemy. Dzieci były dumne ze swoich mam.
Wśród panów:
- I miejsce Sławomir Rams,
- II miejsce Grzegorz Hamiga,
- III miejsce Zbigniew Zaremba,
- IV miejsce Andrzej Pasoń,
- V miejsce Roman Ruchała,
- VI miejsce Jacek Pietruszka. Gratulujemy. Dzieci były dumne ze swoich ojców.
Uczestnicy Turnieju otrzymali puchary, pamiątkowe dyplomy, a następnie snuli plany na następne rozgrywki pingpongowe zajadając się pysznym bigosem i kołaczem podegrodzkim.
Sponsor Turnieju Jacek Pietruszka nie krył zadowolenia po zakończeniu spotkania. Jako właściciel Firmy Ferros produkującej sprzęt do wysiłku siłowego i akcesoria fitness powziął sobie za cel promowanie tenisa stołowego wśród współczesnej podegrodzkiej młodzieży, dyscypliny sportu, w której jako młody chłopak osiągał wielkie sukcesy. Ma nadzieję, że Turniej będzie impulsem dla rodziców by zachęcać swoje dzieci do spędzania czasu wolnego właśnie w taki  sposób. Czekamy zatem na kolejne wydarzenia z tenisem stołowym w roli głównej w Szkole Podstawowej w Podegrodziu.

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP