Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2017-2018 / Święto Niepodległości
Wtorek - 22 stycznia 2019 Dominiki, Mateusza, Wincentego     "Kiedy nie można zaatakować myśli, atakuje się myśliciela" - Paul Valery - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

 

 

 

To już 99 lat wolnej i niepodległej Polski - uroczyste obchody  Święta  11 listopada w naszej szkole

Dnia 13 listopada br. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Jak zwykle na takich uroczystościach jako pierwsze wprowadzono sztandary szkoły i wszyscy uczniowie odśpiewali hymn Polski. Następnie chór Wiolino uroczyście zaśpiewał pieśń „Bogurodzica”. Wyprowadzono sztandary i po chwili na środek wyszli uczniowie klas III gimnazjum, którzy jak co roku pięknie zatańczyli poloneza. Wszyscy z ciekawością przyglądali się występującym.
Kiedy tancerze skończyli swój występ rozpoczęła się druga część akademii przygotowana przez panie Halinę Iwan, Teresę Kulak i Katarzynę Kawik. Uczniowie z różnych klas z dumą i przejęciem recytowali kolejno piękne wiersze. W czasie występu na ekranie wyświetlały się tematyczne slajdy i filmy, dzięki którym akademia stawała się ciekawsza, również dla tych najmłodszych. Następnie uczennice Aleksandra Ciągło grająca na keyboardzie i Anna Bodziony grająca na skrzypcach wykonały „Sonatę księżycową” . Dziewczyny otrzymały długie, gromkie brawa. Po ich występie dalej kontynuowano program. Na scenę weszła pani Liber oraz dwie uczennice, które odśpiewały "Rotę".
Duże wrażenie na zebranych wywarła scena wyzwolenia Polski z niewoli. Następnie uczniowie wysłuchali pieśń „Piechota i utwór Anny German „Polska nasza ojczyzna”. Na podsumowanie akademii chór zaśpiewał pieśni patriotyczne - „Legiony ”, „Marsz pierwszego korpusu” oraz „Ułani”.
Na zakończenie pani dyrektor Krystyna Dąbrowska podkreśliła znaczenie tej uroczystości i podziękowała występującym. Akademia była ciekawa i przejmująca. Występujący w niej uczniowie włożyli w przygotowanie tej uroczystości wiele pracy, czasu i serca.

 

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP