Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2017-2018 / SKO
Niedziela - 17 lutego 2019 Donata, Gizeli, Łukasza      "Człowiek szuka miłości, bo w głebi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym". Jan Paweł II - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

Apel przygotowany przez  Szkolną Kasę Oszczędności  przy Szkole Podstawowej im. św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu 10 października 2017 r.

Bardzo ważną rolę w codziennym życiu człowieka odgrywa umiejętność właściwego gospodarowania pieniędzmi. Powinniśmy się jej uczyć od najmłodszych lat. Taką możliwość daje uczniom Szkolna Kasa Oszczędności działająca przy Szkole Podstawowej w Podegrodziu, która istnieje od 1953 roku.
Dnia 10 października 2017 roku uczniowie klasy III b wraz z opiekunem SKO przygotowali apel na którym zaprezentowali przedstawienie zachęcające do oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędności.
Opiekun SKO p. Elżbieta Głuc przekazała informacje dotyczące udziału w konkursach:
1. W roku szkolnym 2017/2018 SKO przy Szkole Podstawowej im. św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu przystąpiło do konkursu „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”. W ramach tego konkursu będzie wykonywać różne zadania. W najbliższym czasie będą to:
- od 10. 10. 2017 r. do 31. 01. 2018 r.  akcja zbierania puszek aluminiowych z której dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację naszego niepełnosprawnego kolegi Kubusia Łatki.
- od 10. 10. 2017 r. do 31. 10. 2017 r. konkurs plastyczny zawierający hasło, które zachęci uczniów naszej Szkoły do oszczędzania w SKO
2. Opiekun SKO przypomniała o konkursach, które trwają cały rok:
- „Liczygrosz” – osoba, która dokona najwięcej wpłat,
- „Bankier” – osoba, która zaoszczędzi najwięcej pieniędzy,
- „Super klasa” – klasa, która zaoszczędzi najwięcej pieniędzy.
Uczniowie naszej Szkoły zostali zachęceni do oszczędzania nie tylko pieniędzy, ale również energii elektrycznej oraz do ochrony środowiska, m.in. poprzez zbiórkę zużytych baterii.


 

 

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP