Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / sp_2016/2017 / Szkolny Klub Wolontariatu
Wtorek - 22 stycznia 2019 Dominiki, Mateusza, Wincentego     "Kiedy nie można zaatakować myśli, atakuje się myśliciela" - Paul Valery - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka
Numery alarmowe
14 lutego 2017 roku miał miejsce pierwszy etap spotkań w klasach   IV – VI  w ramach programu „Z nami bezpieczniej” przy współprac  z  Karpackim  Oddziałem  Straży Granicznej  w Nowym Sączu, w zakresie profilaktyki uzależnień od narkotyków  i innych substancji psychoaktywnych.


NA dobry początek

To nazwa projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Sursum Corda („w górę serca”) z Nowego Sącza, do którego zakwalifikowała się nasza szkoła.  W ramach projektu  powstał w szkole „Szkolny Klub Wolontariatu” mający na celu wdrożenie                   i rozpowszechnienie na terenie szkoły, wśród uczniów klas I – VI działań                               o charakterze wolontarystycznym. Projekt obejmuje działania zaplanowane od kwietnia do grudnia 2017r. przez grupę 15 uczniów z klas V – VI pod opieką nauczyciela matematyki pani Iwony Sasak oraz pedagoga szkolnego pani Anity Karpierz. Wolontariusze do swojej pracy będą przygotowywani poprzez specjalnie zajęcia wychowawcze rozwijające u uczniów cechy sprzyjające aktywności prospołecznej oraz warsztaty tematyczne realizowane przez kadrę stowarzyszenia. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i otwartością przystąpili do pracy w projekcie, planując liczne przedsięwzięcia dla swoich rówieśników. Dla każdego z nich jest to początek nowej przygody, w której nabędą wiedzę, doświadczenie i nowe umiejętności.

 

Działania zrealizowane przez wolontariuszy do chwili obecnej...

 

  • Apel „Dobre wychowanie jest Ok”
  • Pomoc przy obsłudze „Kiermaszu wielkanocnego”
  • Zbiórka nakrętek – akcja „Uśmiech za uśmiech” (trwa cały czas - dopóki będą nakrętki)
  • Akcja szkolna „Książkowe zaczytanie”
  • Współpraca z Biblioteką Gminną przy organizacji „Święta Książki”
  • Apel dla klas I – II „Sąd nad książką”"Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa  z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów"

Kartezjusz

 

 

28.04.2017r. uczniowie klas III i IV naszej szkoły wraz z nauczycielami zostali zaproszeni przez dyrekcję i pracowników Biblioteki Gminnej w Podegrodziu  na obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Współorganizatorem spotkania był Szkolny Klub Wolontariatu z naszej placówki pod opieką Pani Iwony Sasak i Pani Anity Karpierz, który zaprezentował

„Sąd nad książką”. Rozprawa zakończyła się wygraną „Książki”, która przedstawiła liczne argumenty na swoją obronę.
24.04.2017r. akcja szkolna „Książkowe zaczytanie” przygotowana przez Panią bibliotekarkę oraz wolontariuszy SCW mająca na celu promowanie          czytelnictwa i edytorstwa.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

To ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. W 1926 roku wystąpił z nim wydawca, Vicente Clavel Andrés.                          23 kwietnia jest tam hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez Św. Jerzego smoka.                               Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek.

 


28.03.2017r. uczniowie klas I – VI uczestniczyli w apelu

„ Dobre wychowanie jest Ok” przygotowanym i prowadzonym przez wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariatu – uczniów szkoły podstawowej.

 

„Rozwój człowieka to najbardziej fascynujące zjawisko we wszechświecie”© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP