Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / sp_2016/2017 / swieto matematyki relacja
Wtorek - 22 stycznia 2019 Dominiki, Mateusza, Wincentego     "Kiedy nie można zaatakować myśli, atakuje się myśliciela" - Paul Valery - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

GMINNE ŚWIĘTO MATEMATYKI

W środę 5 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Długołęce – Świerkli odbył się X Jubileuszowy Gminny Konkurs Matematyczny „Matematyka jest wśród nas” pod patronatem Wójt Gminy Podegrodzie.

W konkursie wzięło udział 26 uczniów  z dziewięciu szkół podstawowych:

-          SP im. św. Kingi w Olszance, 

-          SP im. Mieczysława Wieczorka w Olszanie,

-          SP W Mokrej Wsi, SP w Stadłach,

-          SP im. Batalionów Chłopskich w Rogach,

-          SP im. Jana III Sobieskiego w Brzeznej

-          SP im. Ojca Św. Jana Pawła II w Brzeznej- Litaczu,

-          ZSP – G im. św. O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu,

-          SP w Długołęce – Świerkli.

Zestaw konkursowy składał się z 20 zadań, w tym dwóch zadań otwartych. Wśród nich pojawiły się również zadania o tematyce bankowej. Przygotował je Bank Spółdzielczy w Podegrodziu, który w tym roku jest partnerem Gminnego Święta Matematyki. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 60 minut.

 Po zmaganiach indywidualnych uczestnicy udali się na słodki poczęstunek, w czasie którego mogli podzielić się wrażeniami. Poczęstunek został  przygotowany dzięki życzliwości sponsorów: firmy Raj z Gołkowic oraz p. Joanny Pióro. W tym czasie komisja przystąpiła do oceniania prac. Okazało się, iż czworo uczniów musiało wziąć udział w dogrywce. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły – Beatka Koszyk, która nie miała czasu na odpoczynek. Po etapie indywidualnym udała się bowiem do Podegrodzia na kolejny konkurs, a właściwie zawody sportowe - Gminne Biegi Przełajowe. Zdążyła zając tam pierwsze miejsce i wrócić na dogrywkę, która pozwoliła ostatecznie wyłonić zwycięzców trzech pierwszych miejsc.

Uczestnicy wraz z opiekunami z niecierpliwością, a może z nadzieją, muszą poczekać na wyniki konkursu. Zostaną one ogłoszone dopiero 17 maja, kiedy to odbędzie się część grupowa Gminnego Święta Matematyki oraz uroczyste podsumowanie jubileuszowej edycji Konkursu.

 

Gminne Święto Matematyki odbywa się w ramach realizacji projektu: Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym poprzez organizację Gminnego Święta Matematyki w tym X Gminnego Konkursu Matematycznego „Matematyka jest wśród nas” dla uczniów szkół podstawowych  terenu Gminy Podegrodzie. Koordynatorami projektu są pani Iwona Sasak – nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Podstawowo- Gimnazjalnych im. św. O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu oraz pani Marzena Klimek- nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej w Długołęce – Świerkli, działające w Stowarzyszeniu ADSUM z Brzeznej.
 
 
 
 
 
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP