Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2016-2017 GIM / „Czarny Orzeł” spektakl ekologiczny dla młodzieży
Sobota - 28 maja 2022 Augustyna, Ingi, Jaromira      "Miłość nie potępia - miłośc oczyszcza i dźwiga". Henryk Ibsen - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2016-2017 GIM
- 2017-2018
- 2018_2019
- 2019-2020
- wyszukiwarka

„Czarny Orzeł”  spektakl ekologiczny dla młodzieży

W piątek 3 marca 2017 roku o godzinie 11:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu odbył się spektakl ekologiczny w którym udział wzięli uczniowie klas pierwszych gimnazjum.

Krakowskie Biuro Promocji Kultury przedstawiło sztukę pod nazwą „Czarny Orzeł”. Spektakl miał na celu rozbudzić świadomość ekologiczną oraz rozwinąć aktywne postawy wobec przyrody i jej ochrony. Aktorzy przedstawili zagrożenia dla środowiska naturalnego, które powstają z niskiej emisji oraz zanieczyszczeń powietrza.
Czas akcji dzieje się w 2572 roku. „Czarny Orzeł” to nazwa statku, którym podróżują przez odległe galaktyki bohaterowie – Adam i Ewa, szukając nowych miejsc do kolonizacji. Dotychczas żyli w przeświadczeniu, że na Ziemi przez zanieczyszczenia, a także przez rabunkową gospodarkę człowieka, nie ma na niej warunków do życia. W czasie podróży statek ulega awarii, co zmusza bohaterów do nieplanowanego lądowania na obcej planecie, co przyniosło szereg niespodziewanych zdarzeń i śmiesznych sytuacji.
Spektakl zorganizował Urząd Gminy Podegrodzie w ramach programu „Wdrażanie Programu Ochrony Powietrza dla Województwa Małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” LIFE – IP MALOPOLSKA/LIFE14 IPE PL 021 dofinansowanego ze środków LIFE Unii Europejskiej.© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP