Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2016-2017 GIM / Andrzejki
Sobota - 28 maja 2022 Augustyna, Ingi, Jaromira      "Miłość nie potępia - miłośc oczyszcza i dźwiga". Henryk Ibsen - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2016-2017 GIM
- 2017-2018
- 2018_2019
- 2019-2020
- wyszukiwarka

Zaczarowana noc św. Andrzeja

W czwartkowy wieczór - 24 listopada 2016 r. Samorząd Uczniowski Gimnazjum im. św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu wraz z opiekunami: p. M. Janur i p. A. Nawojowską zaprosił młodzież do wspólnej zabawy andrzejkowej. 
Podczas magicznego wieczoru nie zabrakło wróżb i zabaw. W sali wróżb, żeby tradycji stało się zadość, czekały stanowiska, gdzie można było wywróżyć swą przyszłość. Wróżby polegały np. na przebijaniu szpilką papierowego serca z napisanymi imionami, rzucanie koścmi do gry i odczytywanie symbolicznego znaczenie cyfr, losowaniu kolorowych karteczek z różnymi znaczeniami oraz wybieraniu ciastek z wróżbą. Nie zabrakło również  energetyzujących rytmów podrywających do tańca. Hitem tegorocznej imprezy okazał się „Taniec Belgijski”.  Humor uczestników zabawy był doskonały.
  Samorząd Uczniowski zaprosił również zebranych do uczestnictwa w rozmaitych konkursach. Prowadzącymi gry i zabawy była: Natalia Błaszczyk z kl. III b (członek Samorządu Uczniowskiego - sekcja imprez). Pierwsza zabawa polegała na zajmowaniu krzesełek, gdy grająca muzyka cichnie. W tej konkurencji wystąpiła drużyna dziewcząt oraz chłopców. Nie zabrakło również zjadania kwaśnych cytrynek z słodkimi minami. Dla tego, kto miał jak najmniej kwaśną, wręczono uśmiechnięty order. Zaproponowano również zabawę – „Kareta”. Uczestnicy musieli wykonywać polecenia zgodnie z opowiadaną historią. Było przy tym dużo śmiechu ?
Wszyscy, którzy brali udział w konkursach zostali obdarowani słodkimi upominkami. 
 Ten wieczór był naprawdę zaczarowany....Rada Samorządu Uczniowskiego o to zadbała :-)

fot. pełny rozmiar


 

 

 

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP