Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2016-2017 GIM / Dzień Edukacji Narodowej
Sobota - 28 maja 2022 Augustyna, Ingi, Jaromira      "Miłość nie potępia - miłośc oczyszcza i dźwiga". Henryk Ibsen - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2016-2017 GIM
- 2017-2018
- 2018_2019
- 2019-2020
- wyszukiwarka

Dzień Edukacji Narodowej w Gimnazjum w Podegrodziu
W dniu 13 października 2016 r. społeczność Gimnazjum im. św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Przy tej okazji odbyło się  ślubowanie klas I.
Na sali gimnastycznej zgromadziło się grono pedagogiczne z dyrekcją, pracownikami administracyjnymi szkoły, a także młodzieżą.
Koło Teatralne „BIS” pod kierunkiem p. Małgorzaty Janur i p. Agaty Nawojowskiej zaprosiło zebranych do obejrzenia scenek z cyklu „Szkoła na wesoło”. Jan Wojnarowski zaprezentował skecz – dzienniczek ucznia, którym wywołał żywiołową reakcję publiczności. Kolejnym upominkiem dla pedagogów był spektakl pt. „Królewna Śnieżka w wersji współczesnej”, również wykonany przez uczniów z koła teatralnego „BIS”. Główna bohaterka odjechała do pałacu księcia w turbokarocy, co wywołało salwy śmiechu. Atrakcyjnym punktem programu był taniec w wykonaniu uczennicy klasy III a - Emilii Mamala.
Obchody Dnia Edukacji Narodowej uświetnił Chór Szkolny pod kierunkiem pani Małgorzaty Liber.
Życzenia dla Pani Dyrektor, pedagogów i pracowników szkoły złożyła nowo wybrana przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Anna Łatka z kl. III d:
Wykształcenie to profit,
którego nic nie jest w stanie
nas pozbawić. W podziękowaniu,
za trudną pracę i wskazanie
właściwej w życiu drogi życzymy dużo
wytrwałości, sukcesów zawodowych,
jak również uśmiechu każdego dnia…
Ostatnim ważnym elementem było ślubowanie klas pierwszych. Zostali oni włączeni do     grona gimnazjalistów. Swoje przyrzeczenia składali na sztandar.

Uroczystość zamknęło wystąpienie Pani Dyrektor Krystyny Dąbrowskiej.

13 października 2016r w Gimnazjum w Podegrodziu miało miejsce uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych do społeczności szkolnej. Od godziny 16.00 uczniowie bawili się na zabawie integracyjnej prowadzonej przez wolontariuszy z Szkolnego Koła Wolontariatu.

 © Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP