Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / Szkoła Podstawowa - archiwum / Dzień życzliwości
Piątek - 14 grudnia 2018 Alfreda, Izydora, Zoriny      - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

20 listopada 2015 roku w naszej szkole obchodzono podwójne wydarzenie: Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka oraz Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Z tej okazji szkolne korytarze i gazetki zostały wzbogacone o materiały tematyczne (plakaty, wiersze, złote myśli ...)itp. Dzień rozpoczął się od audycji, w której uczennice Emilia i Roksana przypomniały  historie obchodzonych zdarzeń.

Dzień Życzliwości obchodzony jest co roku 21 listopada w ponad 180 krajach. Dzień ten ma wzbudzać w ludziach pozytywne emocje i motywować do bycia życzliwym wobec innych.

Z kolei Dzień Praw Dziecka obchodzony  był w naszej szkole i w Polsce  po raz drugi            w historii. Uchwałę w sprawie ustanowienia Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka – na wniosek Rzecznika Praw Dziecka – Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął 7 listopada 2014 r.

Następnie uczennice klas V rozdawały w klasach I – VI „wesołki” – naklejki, które dzieci mogły nakleić na swoich bluzach i bluzeczkach.  

Podczas przerw uczniowie słuchali muzyki oraz tańczyli m.in. kaczuchy, belgijskiego, chocolate, jechali  w pociągu po szkolnych korytarzach.

Dzień minął w miłej atmosferze, pełnej uśmiechu, radości i życzliwości!!!

 

 

Organizatorami szkolnego Dnia Życzliwości

 był pedagog szkolny i łącznicy z klas IV – VI.

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP