Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / Szkoła Podstawowa - archiwum / gminne święto matemtyki
Niedziela - 16 lutego 2020 Danuty, Daniela, Juliany      "Zdrowy człowiek ma mnóstwo życzeń, chory - tylko jedno". Przysłowie indyjskie - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2019-2020
- wyszukiwarka

GMINNE ŚWIĘTO MATEMATYKI

W Szkole Podstawowej w Długołęce - Świerkli 15 kwietnia br. odbyło się Gminne Święto Matematyki, a w nim VIII Gminny Konkurs Matematyczny „Matematyka jest wśród nas” pod patronatem Wójt Gminy Podegrodzie mgr Małgorzaty Gromala.

Pomysłodawczyniami oraz organizatorkami są pani Iwona Sasak – nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych im. bł. O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu oraz pani Marzena Klimek - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Długołęce – Świerkli.

W święcie uczestniczyło 27 uczniów  z dziewięciu szkół podstawowych, tj. ZSP – G im. bł. O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu, SP w Długołęce – Świerkli,  SP im. św. Kingi w Olszance,  SP im. Mieczysława Wieczorka w Olszanie, SP W Mokrej Wsi, SP w Stadłach, SP im. Batalionów Chłopskich w Rogach, SP im. Jana III Sobieskiego w Brzeznej oraz SP im. Ojca Św. Jana Pawła II w Brzeznej- Litaczu.

Obchody Święta Matematyki rozpoczęła dyrektor  SP w Długołęce – Świerkli pani Katarzyna Plata, witając wszystkich przybyłych. Po części oficjalnej rozpoczął się indywidualny etap konkursu „Matematyka jest wśród nas”. Testy konkursowe przygotowały nauczycielki matematyki  Marzena Klimek,  Iwona Sasak oraz nauczyciel konsultant ds. matematyki  z MCDN ODN w Nowym Sączu Małgorzata Baranowska. Przez 60 minut najtęższe umysły z terenu gminy zmagały się z zadaniami wymagającymi zarówno wiedzy ogólnej, jak i umiejętności logicznego myślenia i kreatywnego rozwiązywania problemów.

Po zmaganiach indywidualnych komisja przystąpiła do oceniania prac i wyłoniła Gminnego Mistrza Matematyki. Następnie odbyła się rywalizacja drużynowa, która pozwoliła wyłonić trzy najlepsze drużyny reprezentujące swoje szkoły.

Podczas prac komisji uczniowie, przy soczku i ciastku, dzięki hojności licznych sponsorów mogli podzielić się wrażeniami.

Około godz. 14.00 odbyło się uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom. Swoją obecnością zaszczyciła wszystkich zebranych Pani Wójt mgr Małgorzata Gromala, która objęła konkurs patronatem.

Zwycięzcy etapu indywidualnego:

I miejsce Michał Kuchnia z SP w Długołęce – Świerkli, który uzyskał tytuł Gminnego Mistrza Matematyki. W nagrodę otrzymał tablet.

II miejsce Jakub Olszak z SP w Mokrej Wsi

III miejsce :  Anna Ogorzałek z SP im. Ojca Św. Jana Pawła II w Brzeznej- Litaczu

Zwycięzcy etapu grupowego:

I miejsce:  SP im. Ojca Św. Jana Pawła II w Brzeznej- Litaczu

II miejsce:  SP w Mokrej Wsi

III miejsce :  SP w Długołęce – Świerkli

 

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom za wsparcie:

          Urząd Gminy Podegrodzie

          Bank Spółdzielczy w Podegrodziu

          Grzegorz Klag- Dom weselny „Zacisze”

          Janusz Rusnak -P.P.H.U. INTER STYL

          Zofia i Wiesław Czop – FHU GRÓD Podegrodzie

          Zenon Siwulski -"Siwulski" Firma Handlowa

          Maria i Tadeusz Zygadło -Gospodarstwo Agroturystyczne „Owieczka”

          Piotr Szczygieł - przewoźnik

          Małgorzata i Marek Piękoś -Apteka PILULA S.C.

          Jan Plata -Firma Produkcyjno- Handlowo - Usługowa KRYSZTAŁ

          Rolbud – firma budowlana  Zofia i Władysław Sychowscy

          Jacek Pietruszka -F.H.U. PIETRUSZKA

Jadwiga Konstanty-  Dom Weselny „Sandra”

Opracowały

Iwona Sasak i Marzena Klimek

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP