Piątek - 20 lipca 2018 Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny      - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- wyszukiwarka

Sukcesy naszych uczniów w TURNIEJU ORLIKA

Duże sukcesy odnieśli nasi uczniowie w V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.

Chłopcy starsi i młodsi po wygraniu eliminacji gminnych w I rundzie eliminacji wojewódzkich zajęli odpowiednio miejsca II i III i odpadli z dalszej rywalizacji. Bardzo dobrze spisały się nasze dziewczęta.

Drużyna dziewcząt  UKS Podegrodzie zajęła 1miejsce na poziomie gminnym ,1miejsce w rundzie I i II eliminacji  wojewódzkich  awansując do ścisłego finału małopolski w Oświęcimiu .Naszym zawodniczkom przyszło walczyć  o awans do  finału  polski z drużynami z Krakowa, Myślenic  i Jelnej. Ostatecznie zawodniczki zajęły II miejsce remisując mecz z Myślenicami 1:1,wygrywając 3:0 z Jelną oraz przegrywając z rówieśniczkami z Krakowa 1:2- najlepszą drużyną finałów. Dziewczęta  w nagrodę otrzymały dyplom, puchar oraz komplet strojów sportowych.

Skład zespołu UKS PODEGRODZIE: Zaczyk Kinga ,Kmiecik Patrycja, Turek Katarzyna, Plata Marcelina, Pawlik Justyna, Poręba Dominika,  Kapłoń Magdalena, Jurczak Anna, Zygmunt Zuzanna ,Chełmecka Jowita .  Trener :Tomasz Kożuch .

„Z podwórka na stadion o Puchar TYMBARKU”

W listopadzie odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci pod nazwą „Z podwórka na stadion”. Turniej ten odbywa się w trzech kategoriach wiekowych U-8, U-10, U- 12 oddzielnie dla dziewczynek  i chłopców.

Nasz UKS PODEGORDZIE działający przy  Szkole Podstawowej w Podegrodziu,                         a skupiający dzieci z terenu całej Gminy Podegrodzie wystawił 4 drużyny. W kategorii U-10 dwie drużyny chłopców, a w kategorii U-12 chłopców i dziewczęta.

Miło nam poinformować, że w kategorii U-10 nasze drużyny zajęły 1 i 2 miejsce, a w kategorii U-12 zwyciężyły nasze  dziewczęta. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki zagrają na wiosnę w finale wojewódzkim.  Finał ogólnopolski tej imprezy odbędzie się na przełomie kwietnia i maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Trenerem drużyn chłopców jest Marek Fiut, a dziewczynki prowadzi Tomasz Kożuch.