Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / Szkoła Podstawowa - archiwum / Mój region moja duma
Niedziela - 16 lutego 2020 Danuty, Daniela, Juliany      "Zdrowy człowiek ma mnóstwo życzeń, chory - tylko jedno". Przysłowie indyjskie - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2019-2020
- wyszukiwarka

Konkursu historyczny

 „Mój Region – Moja Duma,

 Moje Miasto - Moja Duma”

         177 uczestników z 44 szkół z naszego regionu przystąpiło do konkursu historycznego „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto - Moja Duma”, który zorganizowały Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” i II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu. Uroczysty finał zaszczycili swoją obecnością m. in. Tadeusz Sławecki – wiceminister edukacji i prof. Bolesław Faron z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

         Konkurs miał na celu zainteresować uczniów i studentów historią Sądecczyzny i osób, które przyczyniły się do rozwoju tego regionu. Jego uczestnicy nie tylko pisali prace na wybrany przez siebie temat, ale także musieli wykazać się wiedzą teoretyczną o historii naszych miast i wsi. Po kilku miesiącach zmagań, w piątek (14 marca) nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu.

         W auli II Liceum Ogólnokształcącego spotkało się 52 finalistów, ich opiekunowie, organizatorzy oraz zaproszeni goście, wśród których byli: Tadeusz Sławecki – wiceminister edukacji, prof. Bolesław Faron z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Grzegorz Baran – małopolski wicekurator oświaty, Andrzej Szkaradek – szef sądeckiej „Solidarności”, Bożena Jawor – wiceprezydent Nowego Sącza, Stanisław Szudek – dyrektor Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu, Józef Klimek – dyrektor Wydziału Edukacji UM z Nowego Sącza.

         Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Laciuga z V b i Mateusz Bienias z VI a. Do konkursu przygotowywała ich pani Beata Zagórowska.© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP