Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / Szkoła Podstawowa - archiwum / bażanty
Niedziela - 16 lutego 2020 Danuty, Daniela, Juliany      "Zdrowy człowiek ma mnóstwo życzeń, chory - tylko jedno". Przysłowie indyjskie - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2019-2020
- wyszukiwarka
W Królestwie Bażantów
Dnia 20 lutego 2014 r. pani E. Głuc wraz z uczniami klas VI, w ramach lekcji przyrody udała się na wycieczkę do gospodarstwa pana Stanisława Błaszczyka. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć hodowlę bażantów i gołębi. Wycieczka została zorganizowana na podsumowanie lekcji „Ptaki śpiewające i latające”.
Uczniowie podziwiali niezwykłe okazy bażantów znajdujące się parami w klatkach, a konkretnie:
- bażanty królewskie
- bażanty srebrzyste
- bażanty złociste (bananowe)
- bażanty obrożne (łowne).
Wszystkich zachwyciło piękno ptaków co uwieczniono na zdjęciach.
Pan Błaszczyk zajmuje się hodowlą bażantów od 10 lat. Opowiedział uczniom o tajnikach tej hodowli: odżywianie, rozmnażanie, okres zmiany upierzenia. Ciekawostką jest fakt, że tylko bażanty złociste same wysiadują jaja, natomiast jaja pozostałych odmian pan Błaszczyk musi sztucznie inkubować przez okres 22-23 dni.
Uczniowie dowiedzieli się również, że pasją Pana Stanisława od najmłodszych lat jest hodowla gołębi pocztowych tzw. Cukrówek /nazwa od odgłosu wydawanego przy gruchaniu tj. „cukru, cukru”/. Pan Błaszczyk od 45 lat jest członkiem Polskiego Związku Gołębi Pocztowych. Jego gołębie wypuszczał na placu Św. Piotra sam Ojciec Św. Jan Paweł II.
Dzięki tej wycieczce, zorganizowanej przez nauczyciela przyrody panią E. Głuc, uczniowie mogli obserwować piękno ptaków, o których uczyli się na lekcjach. Była to niezapomniana lekcja „na żywo”.
 
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP